Nauka gry na Instrumentach
Jeśli widzisz ten tekst to zapewne oznacza, że poszukujesz miejsca gdzie nauczysz się grać oraz potrzebny Ci dobry nauczyciel, który pomoże Ci przebrnąć przez kolejne zagadnienia muzyczne. I świetnie trafiłeś! Kilka lat temu założyliśmy tę szkołę właśnie po to, aby każdy bez względu na wiek i poziom zaawansowania mógł szlifować swoje umiejętności:)
Co tak na prawdę oferujemy?
- Naukę gry na instrumentach. Ale prowadzimy ją w dość nietypowy sposób. U nas nauczycielami są aktywni scenicznie muzycy, którzy nauczą Cię swobodnego opanowania instrumentu i improwizacji, a nie - jak to niestety często się zdarza - bezmyślnego odwzorowania tego co ktoś kiedyś napisał.
Dla osób rozpoczynających od zera swoją przygodę z instrumentem:
- pomagamy w wyborze i zakupie instrumentu korzystając z bogatej oferty najlepiej zaopatrzonego sklepu muzycznego w mieście czyli sklepu Pianola
- ustawiamy i konserwujemy instrumenty uczniów oraz od początku uczymy ich dbałości o każdy szczegół dotyczący ich instrumentu
- zarażamy muzyką unikając długich, żmudnych ćwiczeń, stawiając jednocześnie na przyjemność i pracę w duecie z nauczycielem. Spotykamy się w pełni przygotowanych akustycznie salach lekcyjnych, w wesołej i luźnej atmosferze, wspólnie poznając podstawy gry, aby po krótkiej chwili zacząć naprawdę wspólnie grać.
- W większości lekcje gry na instrumentach w naszej szkole są indywidualne.Sam bowiem wybierasz czy odpowiada Ci tryb indywidualny czy w duecie z osobą będą cą na równi z Twoim poziomem. Nie musisz bać się że ktoś obok szybciej zagra ćwiczenie i nie będziesz mieć czasu na przećwiczenie "w swoim tempie". Nauczyciel poświęca 100% swojego czasu aby umożliwić Tobie lub Wam opanowanie przerabianego materiału!
Dla umiejących grać:
- rozwijamy Twoje umiejętności w tempie które sam narzucisz
- opieramy się o styl muzyki który najbardziej lubisz
- organizujemy spotkania warsztatowe na których zgłębisz tajniki teorii muzycznej, które pozwolą Ci jeszcze lepiej "wgryźć się" w gatunek Tobie najbliższy
- pamiętaj: lekcje prowadzą zawodowi muzycy - wykorzystaj ich umiejętności i wiedzę:)
Gitara
Gitara czy to klasyczna, akustyczna czy elektryczna to instrument najpopularniejszy wśród raczkujących muzyków. Łatwo nauczyć się podstaw, łatwo kupić sam instrument i to za całkiem bezpieczną dla portfela swojego czy też rodziców ilość gotówki. Ale pierwsze schody zaczynają się kiedy już nie wystarcza umieć zagrać samemu dla siebie czy też przy ognisku w gronie znajomych prostego "Dżemu". Wszelkie tajemnice i możliwości tegoż instrumentu pomoże Wam poznać dwóch gitarzystów z którymi przyszło mi kiedyś spotkać się na scenie.
Sprzęt na którym uczymy:
- Mesa Dual Rectifier
- VOX AD 50 VT
- Marshall MG 100 + 4x12"
- Ashdown Fallen Angel + 4x12"
- Marshall MG 30
Bas
No jeśli w drodze konieczności, wyjątku lub charakteru gitarzysta przesiada się na bas, bo akurat nie ma basisty a gitarzystów przecież już trzech w kapeli, to niech się nie łudzi że będzie miał łatwo. Może być z siebie dumny że jest jedyny, bo na dwa basy to już przesada, ale piórka w które obrósł będzie musiał szybko zrzucić. Bas to podstawa zespołu. Instrument o tyle przekichany że po pierwsze ciężki, po drugie jest jedynym łącznikiem pomiędzy rytmiczną perkusją i utrzymaniem "punktu" w zespole a harmonią tworzoną przez gitary czy też pozostałe grające instrumenty. Niewielu to ogarnia od razu:)
Sprzęt na którym uczymy:
- head Ashdown Evo
- kolumna basowa Ashdown 4x10"
- Ashdown Evo2 - combo 1x10"
Klawisze
W szkołach muzycznych - czy to ogniskach, czy potocznie nazwanych "państwówkach" pianino to instrument ponoć podstawowy. Nie wiem czy na pewno bo nigdy mnie tam nie było:) Ale! Przyjęło się że pianino/fortepian to granie tylko klasyczne, że nuda i w ogóle ble... Nic bardziej mylnego! Nawet na starym rumplu można wyprodukować fajne dźwięki. Nie można się słuchać tylko nut. Wystarczy odrobina intuicji i swobody w poruszaniu się po klawiaturze. Jak do tego dojść i jak dobrze poznać swoje klawisze tak by ożyły pokaże Wam nasza kochana Ciocia Edyta
Wokal
No i się zaczynają schody... Najtrudniejszy instrument do opanowania to własny głos. I nie mowa w tym miejscu o wyrafinowanej kłótni z drugą połówką, rodzicami czy nauczycielem. Trzeba wiedzieć co się chce zaśpiewać a nie śpiewać to co się w głowie ma:) Pamięciówka nie zda tu egzaminu, bo wystarczy że mamy spoko gitarzystę w kapeli który zauważy że "łoj chyba jest za wysoko, a w ogóle w A mi się będzie lepiej grało" i już leżysz i kwiczysz bo się naumiałeś dźwięków na pamięć, a zmieniając tonację przecież też trzeba to dobrze zawyć:) Nasi nauczyciele będą nad wami stać jak kat nad dobrą duszą i zamęczając o czystość dźwięku nauczą Was śpiewać:)
Każda z 4 sal wokalnych jest w pełni przygotowana akustycznie oraz zawiera:
- komputer z podwójnym monitorem umożliwiającym wyświetlanie tekstów w czasie rzeczywistym
- instrument klawiszowy (pianino lub keyboard)
- mikser z kamera pogłosową
- mikrofon
- słuchawki oraz wzmacniacz słuchawkowy do ćwiczenia "na uszach"
- zestaw nagłośnienia
Perkusja
No dobra... wiosło nie dało Ci satysfakcji... bas też jakiś taki ble... pianino to w ogóle jedna wielka zebra... drzeć się do mikrofonu też nie masz po co bo ludzie uciekają... Czujesz co chcesz grać, ale brakuje w tym wszystkim Ciebie... Zostaje Ci perkusja:) Głośne, duże, ładne, płeć przeciwna wskazuje większe zainteresowanie... no bo przecież na gitarze "to każdy umi" a dobrych perkusistów jak na lekarstwo. Nawet jak nie masz gdzie ćwiczyć to w wolnych chwilach udostępniamy Ci salę do cwiczeń i gary, więc rodzice nie będą mieni nic przeciwko, a sąsiadki poczują ulgę:) Pełnego opanowania tego instrumentu uczy czterech wprawnych perkusistów z doświadczeniem scenicznym.
Sprzęt na którym uczymy:
Perkusje:
- Premier Genista 10/12/14/16/22
- Tama Superstar 8/10/12/14/16/22
- Pearl Forum 12/13/16/22
Blachy:
- Sabian Hand Hammered
- Sabian AAX
- Sabian HHX
- Sabian Valut
- Paiste 101
- Zildjian A custom
- Zildjian Z custom
- Zildjian ZBT
Hardware:
- Pearl seria 890
- Pearl seria 900
- Pearl seria 930
- Pearl seria 2000
Mikrofony:
- Shure
- AKG
- SE
Pady ćwiczeniowe
Cajon
Skrzypce
Instrumenty smyczkowe to chyba najtrudniejsza grupa spośród wszystkich instrumentów. Zwłaszcza skrzypce. Nie dość że małe i czterostrunowe, to bez progów, trzymasz pod brodą a nie zawieszasz na pasku i w dodatku zamiast kostki - smyczek. Większość znanych mi osób twierdzi, że do skrzypiec trzeba mieć słuch absolutny i być genialnym dzieckiem z idealnym zmysłem muzycznym. Dlaczego dzieckiem? Bo jak nie dostaniesz się do "muzyka" w wieku 6-7 lat to już Cię nie wezmą bo za rok już będziesz za duży. Postanowiliśmy złamać ten stereotyp. Do nas możesz zapisać się bez względu na to czy masz 6 czy 36 lat i zacząć swoją przygodę z tym instrumentem. I to w formie indywidualnych lekcji dopasowanych do możliwości każdego:) Wiedzę tajemną dotyczącą magii i czaro... hmmm... dotyczącą skrzypiec przekaże Wam jeden z naszych najbardziej cierpliwych nauczycieli:)
Ukulele
Akordeon
Kadra Nauczycielska
W naszej szkole - co jest ciekawostką - nie uczą normalni nauczyciele. Nie chodzi o to że są nienormalni... Chodzi o to że uczą muzycy którzy mają za sobą lata doświadczenia scenicznego i dodatkowo zgodzili się dawać lekcje młodzieży. Tak więc na zajęciach nie nauczysz się że "C" to jest tu na drugiej strunie na pierwszym progu i masz ją grać tak i tak bla bla bla... nauczysz się przede wszystkim swobodnego opanowania instrumentu. Dowiesz się co można wykrzesać z Twojego "pudła" czy "deski" i dlaczego robić to tak a nie inaczej. Dlaczego stukać a nie walić i czemu w ten a nie inny bęben i co to w ogóle jest rytm i po co to komu. Sumując ten krótki wstęp w jeszcze mniejszą pigułkę: dowiesz się wszystkiego czego Ci potrzeba do pewnego wyjścia na scenę i pokazania się ludziom:)
Emilia
Emilia - znana bardziej jako "Pani Sekretariat"
Mikołaj Czester Ganabisiński
Mikołaj Czester Ganabisiński
Pan Ciemności, Lord Voldemort naszej szkoły, o ciepłym sercu i tysiącu pomysłów na minutę. Zawsze ma czas żeby porozmawiać z uczniami pod warunkiem, że znajdziesz go za zasłoną dymną, którą niejednokrotnie rozsiewa za sobą ze swoich epapierosów. Wielki fan kultury Vape, posiadacz kilkudziecięciu urządzeń w najróżniejszych stylach, które zawsze dopasowuje do swojego nastroju i ubioru.
źródło:
Emilia - "Pani Sekretariat" RSR :)
Realizator dźwięku, muzyk. Współpracował min z: Rafałem Brzozowskim, Myslovitz, Sumptuastic, Carrion. Założyciel i właściciel Radomskiej Szkoły Rocka. Twórca studia RSR.
Martin Gowkiało
Lubi gdy gitara ma czyste brzmienie, zawsze panuje nad emocjami. Najpierw słodzi pusty kubek a dopiero później zalewa kawą. Jak sam twierdzi chciałby, żeby jego strny były tak wytrzymałe jak jego gumka do włosów;)
źródło:
Emilia - "Pani Sekretariat" RSR :)
Dyrektor Szkoły. Zdecydowany fan Ibaneza i Gibsona, posiadacz Mesa Boogie oraz niezliczonej ilości efektów gitarowych. Uwielbia zmiany, ale tylko instrumentów i sprzętu gitarowego. Od wielu lat niezmiennie zakontraktowany z jedną i tą samą Kobietą o anielskiej cierpliwości. Wyrzut sumienia i hamulec moich pomysłów. Trafił do szkoły jako jeden z pierwszych nauczycieli, przez przypadek (nie wiem jak mnie oszukał) został na stałe. Zdecydowanie moja prawa ręka we wszystkich działaniach. Prywatnie honorowy i dokładny. Od wielu lat uczy dzieci i młodzież gry na gitarze, ale nie pozwolił się nauczyć jak otworzyć butelkę coli bez otwieracza:D
źródło:
Prezes
Założyciel i lider zespołu Zgład.
Inspiracje:
Korn, Slipknot, In Flames, Hunter, Rootwater, Carrion, Metallica, Balck Sabbath.
Marcin Limek
Hubert Bilski
Basista z natury i postury. Klucza basowego używa nawet do naprawy kranu w domu. Cechuje się punktualnością i dokładnością. Pokaże Ci klangi, tappingi, slappingi i wszelkie inne pingi;) Mówi że zawsze chciał być jak Paul McCartney i że kiedyś trafi na listę najlepszych basistów świata:D
źródło:
Emilia - "Pani Sekretariat" RSR
Piotr "Matyś" Matysiak
Facet przy garach to jest coś! Co chwila podłącza się do Wi-Fi i ogląda filmiki o tematyce perkusyjnej. Zawsze trafia na moment gdy kawa dopiero się robi. Żadnymi siłami nie da się go wyrwać sprzed instrumentu. Na jego lekcjach odnotowano największą liczbę połamanych pałeczek:)
źródło:
Emilia - "Pani Sekretariat" RSR
Matyś w wywiadzie o sobie, muzyce i produkcjach:
Piotr "Ecko" Dusza
Uwielbiają go młodsi uczniowie, robi wszystko pod muzykę: chodzi w rytm melodii którą tylko on słyszy, je sushio pałeczkami do perkusji i ciągle zapomina o wystającym progu w sekretariacie:)
źródło:
Emilia - "Pani Sekretariat" RSR :)
Przygotowania do egzaminów
Od 2014 roku prowadzimy kursy przygotowawcze dla dzieci do egzaminów wstępnych państwowych szkół muzycznych.
Kurs trwa sześć miesięcy. W ciągu tego czasu dziecko poznaje podstawowe zagadnienia muzyczne z zakresu teorii muzyki oraz gry na fortepianie oraz/lub wybranym przez siebie instrumencie.
najbliższy kurs:
-
6.01.2021r - 30.06.2021r
zakres zagadnień:
- podstawy teorii muzyki
- zapis nutowy
- harmonia
- nauka gry na fortepianie
- dodatkowo możliwość wybrania drugiego instrumentu
- kształcenie słuchu
- rytmika
- śpiew
Nasi uczniowie
Występy naszych podopiecznych
Kontakt
Radomska Szkoła Rock'a
Adres siedziby działalności stowarzyszenia:
26-600 Radom ul. Sienkiewicza 8
(budynek PSS Społem)
REGON: 141198085
NIP: 948-237-76-69
Jeśli masz do nas jakieś pytania - pisz!
W ciągu 24h odpowiemy na każdego maila:)
dla mniej cierpliwych telefon: +48 796 81 81 88
dzwoń śmiało! to nie boli:)